100 питань та відповідей про натяжні стелі. Частина 1.

1. Що таке натяжні стелі?

Це конструкція, що складається з профілю по периметру і закріпленого на ньому полотнища. У натяжну стелю можуть врізатися світильники, карнизи, світлові лінії, ніші та інші вбудовані елементи.

2. Натяжні стелі – плівка або тканина.

Плівка для натяжної стелі складається з вінілу, здатного під впливом температури розтягуватися. Тканинна натяжна стеля також є пластиком. Складається з нейлону із просоченням. Тканинні стелі в залежності від виробника можуть фарбуватися акриловими фарбами.

3. Склад натяжної стелі.

Основа плівкових натяжних стель – ПВХ. Це той самий матеріал, з якого складається безліч побутових речей. Наприклад, одноразовий посуд та пластикові вікна. Є екологічно безпечним і зараз не вимагає сертифікатів.

4. Типи натяжних стель.

Існує 3 основних типи натяжних стель. Глянцеві (лакові), сатинові (напівматові або напівглянсові) та матові. Також існують візерункові, напівпрозорі, принт, фотодрук тощо. натяжні стелі. Докладніше можна прочитати у статті про типи або види натяжних стель.

5. На скільки опуститься натяжна стеля?

Опуск натяжної стелі залежить від кількох факторів:

а) Профіль має 35 мм.

б) Профіль повинен кріпитися на поверхню, що несе.

в) За потреби треба врахувати, що в натяжну стелю врізаються світильники.

г) За натяжною стелею можуть проходити комунікації, які потрібно приховати.

Виходячи з цих міркувань, натяжна стеля може опуститися від 4 до 10 см. При необхідності зменшити висоту приміщення, стелю можна опустити і нижче.

6. Що робити, якщо затопили?

а) Не панікувати.

б) Вимкнути освітлення у цій кімнаті.

в) Злити воду за наявності світильників можна самостійно. Для цього акуратно знімаємо світильник, підставляємо цебро і відтягуємо плівку вниз. Вода зіллється як у вирву. Через деякий час стеля сама натягнеться.

Якщо немає світильників чи отворів у стелі – краще для зливу води запросити професіоналів.

При регулярних затопленнях можлива деградація полотна натяжної стелі, що вимагає його заміни.

7. У чому відмінність матових, сатинових та глянсових стель?

Відмінність у відображенні світла. Матові – схожі на традиційне фарбування, сатинові – напівмате, глянсові – на лакову поверхню. Більш повно читайте у статті про типи натяжних стель.

8. Пластиковий чи алюмінієвий профіль?

Як не дивно, для простих стель ми рекомендуємо пластиковий профіль. Його міцності вистачає із запасом для натяжних стель, а перегин із більшим радіусом менше травмує плівку. З пластиковим профілем легше працювати, він менше коштує. Також з нього легше зняти полотно натяжної стелі за потреби. Алюмінієвий профіль рекомендується застосовувати там, де є складні елементи стелі або потрібно організувати відведення тепла для світлодіодної стрічки.

9. Термін служби натяжної стелі.

Гарантійний термін служби натяжної стелі – 10 років. Насправді він прослужить більше незалежно від виробника.

10. Заломи та складки на натяжній стелі.

Заломи або складки на натяжній стелі виникають через упаковку полотна в компактну форму перед встановленням (перевезення). Найчастіше відбуваються з часом. На нашому сайті є докладна стаття щодо цього питання.

11. Як доглядати за натяжною стелею?

Дуже простий процес. Для протирання пилу рекомендується використовувати серветки для моніторів та телевізорів або засіб для вікон із нашатирним спиртом. Не можна використовувати розчинники та абразивні матеріали.

12. Екологічність тканинного та ПВХ натяжних стель.

Тканинна та пвх-стеля складаються зі штучних матеріалів. Екологічність приблизно однакова. Тканинна стеля пропускає повітря.

13. Французькі, бельгійські, німецькі натяжні стелі.

В даний час французькі, бельгійські та німецькі стелі найчастіше відсутні на ринку. Часто під їх брендом продається якісна китайська плівка.

14. Декоративні стелі.

Декоративні натяжні стелі – стелі із попередньо нанесеним під час виробництва малюнком. Це може бути небо, краплі, лінії та ін.

15. Ремонт порізів на стелі.

Допустимо ремонт порізу на натяжній стелі за наявності поруч зі стіною. Якщо поріз далеко від стіни – потрібна перетяжка полотна. Також можна в деяких випадках замаскувати поріз накладним декоративним елементом, решіткою вентиляції.

16. Як повісити люстру на натяжну стелю?

Головне – всі роботи проводити акуратно і не допустити порізів стелі поза зоною, обмеженою термо-кільцем або посиленням.

Вішати можна на анкер або спеціально призначену платформу.

17. Все про китайські натяжні стелі.

Рекомендуємо користуватися лише продукцією заводу MSD. Бренд MSD Premium. Це плівка найвищої якості, яка не поступається кращим світовим аналогам. Чи не плутати з MSD-Classic.

18. Особливості покупки натяжної стелі через Інтернет.

При покупці через інтернет велика ймовірність шахрайства. Вимагайте документи, що засвідчують особу людини. Дуже бажано наявність у фірми офісу. Не купуйте у приватників.

19. Які кольори натяжних стель?

Більше 100 кольорів у глянсовому варіанті. Приблизно по 10 кольорів у матовому та сатиновому варіантах. Також є кілька варіантів декоративної плівки.

20. Сертифікати на стелі.

Обов’язкову сертифікацію на натяжні стелі було скасовано у 2015 році. Тож немає нових сертифікатів.

Продовження: 100 питань та відповідей про натяжні стелі. Частина 2.